Osmdesát nových míst pro předškoláky

Tisková zpráva 12. 02. 2010

Stále se rodí větší počet dětí a tím i stoupá poptávka po místech v mateřských školách. Proto se rada města zabývala na svém včerejším jednání i navýšením kapacit některých jabloneckých mateřských škol.

Konkrétně svým souhlasným rozhodnutím radní schválili navýšení kapacity Mateřské školy Uhelná 5, p. o., celkem o 80 míst.„V loňském roce se podařilo zrekonstruovat bývalou budovu základní školy Vítězslava Nezvala 12, kam se od 1. 9. 2009 na rok přestěhovalo odloučené pracoviště Hřbitovní 10, které prochází rekonstrukcí. Po navrácení mateřské školy zpět do objektu Hřbitovní bude objekt Vítězslava Nezvala zařazen do rejstříku škol a školských zařízení jako nové odloučené pracoviště MŠ Uhelná s kapacitou 75 dětí,“ vysvětluje žádost o souhlas s navýšením kapacity mateřských škol Zdeňka Květová, vedoucí oddělení školství, kultury a sportu.

O zbývajících pět potřebných míst je možné podle slov Květové zvýšit kapacitu na odloučeném pracovišti Švédská 14.

V uplynulých dvou letech se podařilo městu navýšit kapacitu mateřských škol už o padesát pět míst, a to prostřednictvím třídy v kokonínské základní školy a školy na Žižkově vrchu vždy o dvacet dětí, naposledy pak o patnáct míst byla zvýšena kapacita mateřské školy v Husově ulici.

Vytvořeno 12.2.2010 12:32:35 | přečteno 2279x | Petr Vitvar
load