Oslavy 150. narozenin Gustava Leutelta

Tisková zpráva 22.09.2010

V těchto dnech si v regionu Jizerských hor připomínáme 150. výročí narození josefodolského rodáka a spisovatele Jizerských hor Gustava Leutelta. K této příležitosti připravili Josefodolští nejen vzpomínkové akce, ale také slavnostně otevřeli muzeum místní historie.

Slavnostního otevření muzea v prostorách bývalé základní školy se zúčastnil také český konzul v Drážďanech Jan Hitzger a jablonecký starosta Petra Tulpa s místostarostou Lukášem Pletichou. „Jsem velmi rád, že je tu zdokumentován kus lidského umu dříve, než se zcela zapomene,“ prohlásil při pohledu na sbírku sklářských píšťal a forem i skleněných výrobků typických pro region Petr Tulpa.

Muzeum bude volně přístupné také v sobotu 25. září. Program začíná ve 13 hodin, kdy budou přivítáni hosté u pomníku Gustava Leutelta v sousedství školy. O půl hodiny déle proběhne vernisáž výstavy obrazů Václava Kocuma nazvané Horské lesy v přízemí budovy bývalé školy. Muzeum je v prvním patře a tam mohou hosté strávit čas až do mše svaté za Gustava Leutelta. Ta je připravena na 17 hodinu v kostele Proměnění Páně. A v 19 hodin jsou pak všichni zváni do místního kina na promítání diapozitivů dokumentujících přípravu a realizaci muzea místní historie, které slovem doplní Gerhard Kutnar.

Otevření muzea v Josefově Dole

21.09.2010

Gustav Leutelt, foto: J. Fričová

 

Expozice muzea v Josefově Dole, foto: J. Fričová

 

Návštěvníci muzea, foto: J. Fričová

 

Mgr. Petr Tulpa, foto: J. Fričová

 
 
Vytvořeno 22.9.2010 13:13:09 | přečteno 2384x | Petr Vitvar
load