Opilý řidič vlekl strážníka padesát metrů, utéct se mu však nepodařilo

Tisková zpráva 11. 01. 2010

V neděli 10. ledna krátce po půlnoci si všimla hlídka jablonecké městské policie zvláštní jízdy Fordu v Pražské ulici. Řidič místo, aby na výzvu strážníků zastavil, odbočil v protisměru do ulice V Aleji.

Sklon vozovky, sníh a jeho vlastní stav však přinutily řidiče v půli ulice zastavit. Jeden ze strážníků jej oslovil ze strany spolujezdce a přikázal mu, aby vystoupil z vozu. Jak byl však strážník překvapen, když se auto nečekaně znovu rozjelo, on zůstal zaklesnutý rukou ve dveřích a auto ho vleklo zhruba padesát metrů.

Hříšník za volantem se snažil městského policistu setřást, odbočil do Revoluční a tady zůstal vězet ve sněhu. Ten vůz zastavil a strážníka zachránil. Řidič se sice pokusil ještě jednou sešlápnout plyn a ujet, ale dosáhl jen toho, že se svezl s autem ještě více ke straně a skončil v zídce domovního plotu.

„Další postup strážců zákona již byl nekompromisní a za použití donucovacích prostředků byl řidič vytažen z auta a pro svůj aktivní odpor skončil s pouty na rukou. Překvapením pak nebyl ani zjištěný fakt, že z řidiče byl silně cítit alkohol, jeho konverzace byla nesrozumitelná a o chůzi nemohlo být ani řeči,“ konstatoval ředitel MP Jablonec nad Nisou Jiří Rulc.

I když zadržený řidič odmítl dechovou zkoušku a i když od 1. ledna je jízda pod vlivem alkoholu posuzována jen jako přestupek, bude se ze svého počínání zodpovídat zřejmě před soudem. Přivolaná hlídka policie ČR si piráta silnic převzala k dalšímu šetření a krom řízení pod vlivem alkoholu, bude řidič obviněn také z útoku na veřejného činitele.

Vytvořeno 11.1.2010 16:42:36 | přečteno 2799x | Petr Vitvar
load