Okrskáři už mají mobilní telefony

Tisková zpráva 10. 06. 2009

Od března probíhá v Jablonci projekt městské policie „Okrskář“, který se postupně v různých variantách rozšiřuje i do okolních měst. Ty jablonecké okrskáře od července seženete také na mobilu.

Hlavním úkolem každého okrskáře bylo v současné době shromáždit co nejvíce informací o svém okrsku, ať už demografických či geografických, vědět o významných místech, úřadech a firmách. S tím úzce souvisí spolupráce s občany v daných lokalitách. „Jen pro zajímavost, od začátku projektu, tedy od března letošního roku, se okrskáři zabývali řešením 95 poznatků mimo běžný výkon služby ve svých lokalitách,“ říká ředitel MP Jiří Rulc. Zatím se podle něj osvědčilo zavedení e-mailových schránek. „Abychom však zlepšili a usnadnili komunikaci strážníků s občany, připravili jsme další možnost kontaktu se strážníky - okrskáři. Od 1. července bude každý vybaven mobilním telefonem.“

Strážník bude mít v pracovní době telefon při sobě a bude tak dosažitelný bezprostředně, ne prostřednictvím operačního města. Mimo pracovní dobu je třeba okrskáře kontaktovat buď prostřednictvím e-mailové schránky nebo telefonicky na čísle 483 312 331 a zanechat mu vzkaz. V akutním případě pak linku 156.

Další informace

Vytvořeno 10.6.2009 9:48:49 | přečteno 2378x | Petr Vitvar
load