Okénko polské hudby na podzimních slavnostech

Tisková zpráva 22.09.2010

Pátek a sobota bude v Jablonci patřit trhovcům. Krátce po poledni předá starosta Petra Tulpa společně s klíčem kejklířům a trhovcům vládu nad městem a tím oficiálně zahájí Jablonecké podzimní slavnosti.

Hlavní dění se bude odehrávat na Dolním náměstí, v ulici U Muzea a na letní scéně. Mírové náměstí bude patřit netradičním pohybovým aktivitám v rámci také již tradičního Sanšajn 2010. Atraktivní soutěže pro děti jsou připraveny na náměstí Dr. Farského. Prostě každý člen rodiny by v pátek a v sobotu na Jabloneckých podzimních slavnostech měl najít něco pro sebe.

Okénko polské hudby

V programu slavností se nově objeví také Okénko polské hudby. „Jím nahlédneme k našim přeshraničním sousedům v Euroregionu Nisa, abychom věděli, co se děje na jejich amatérské hudební scéně,“ říká Lucie Mužíčková z Eurocentra Jablonec nad Nisou, s. r. o. Podle jejích slov chce Eurocentrum v průběhu let 2010 - 2013 představit českému publiku v rámci chystaných tradičních programů, jako je třeba Jablonecké kulturní léto, Rock na konec léta, Jablonecké podzimní slavnosti, různé polské amatérské hudební skupiny.

„V tomto prvním okénku se v sobotu 25. září představí skupina TIRIBA ze Sklářské Poreby,“ uzavírá Mužíčková.

Skupina TIRIBA

TIRIBA vznikla v roce 2007 v Jelení Hoře jako výsledek pravidelně pořádaných bubnových dílen vedených Mariuszem Raźným. Kapela hraje hudbu inspirovanou tradičními rytmy pocházejícími z Guiney a Mali. Záměrem kapely je setkávat lidi, kteří mají zájem o společné rozvíjení svých schopností hry na tradičních bubnech ze Západní Afriky. Kapela hraje na afrických bubnech „djembe“ (doprovodný nebo sólový buben), „dundun“ (basové bubny) a chrastidlech "djabara". Členové kapely se účastnili mnoha bubnových dílen, jak u mistrů z Afriky, tak u předních polských bubeníků. Již několik let sami pořádají různé díly a propagují hru na bubnech djembe/dundun.

Další informace

Logo czpl cíl 3Logo EU - Překračujeme hranice

Vytvořeno 22.9.2010 11:31:30 | přečteno 2146x | Petr Vitvar
load