Od pátku se skřítkem Pastelkou do pohádky

Tisková zpráva 02.09.2010

Na pátek 3. září odpoledne je připravena vernisáž výstavy Se skřítkem Pastelku do pohádky, jejímž pořadatelem je město Jablonec nad Nisou. V pavilonu A Eurocentra Jablonec budou k vidění kresby dětí jabloneckých mateřských i základních škol společně s reprodukcemi obrazů malíře Miroslava Jágra.

Výstava, která potrvá do 3. října, je vyvrcholením soutěží skřítka Pastelky, jež probíhaly každý měsíc na stránkách Jabloneckého měsíčníku. Jejich námětem byly české pohádky nebo události spojené s měsícem či ročním obdobím. Expozice zaujme jistě celou rodinu, v den vernisáže je pak navíc připraven i zajímavý program.

Slavnostní zahájení se odehraje od 16:45 hodin ve velkém sále Eurocentra, kam mohou malí umělci s rodinnými příslušníky přicházet už od třetí hodiny odpolední. A v 17 hodin vypukne Písmenková polívka, pohádka v podání Naivního divadla v Liberci. O hudební doprovod vernisáže se postarají žáci jablonecké ZUŠ.

Součástí výstavy, otevřené v po-pá od 9 do 17 hodin, v sobotu pak od 10 do 13 hodin, je také bohatý doprovodný program. V jeho rámci budou číst děti dětem a vždy ve středu dopoledne bude číst místostarosta Petr Vobořil těm nejmenším Erbenovy pohádky.

„Já osobně se těším také na předčítání profesionálů v kině Junior vždy od 17 hodin. Ve čtvrtek 9. září bude číst Taťjana Medvecká Zlatovlásku a o týden později, ve čtvrtek 16. září, pak Václav Postránecký pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký,“ zve na výstavu místostarosta Vobořil.

Vytvořeno 2.9.2010 9:46:43 | přečteno 2187x | Petr Vitvar