Ocenění učitelům z Jablonce nad Nisou

Tisková zpráva 29. 03. 2007

Ve středu odpoledne, u příležitosti Dne učitelů předal v multimediálním sále Krajského úřadu v Liberci hejtman Petr Skokan ocenění za záchranu života dvěma pedagogům z Jablonce nad Nisou. Dana Kozáková a Ladislav Chmelík ze ZŠ Pasířská svým rychlým a odborným zásahem zachránili život chlapci, který zkolaboval na hřišti.

Poté statutární náměstek hejtmana Karel Dolejší odměnil 23 pedagogických pracovníků z různých stupňů a typů škol a všech částí Libereckého kraje U příležitosti oslav Dne učitelů kraj totiž pravidelně oceňuje nejlepší pedagogické pracovníky ze škol a školských zařízení. Celá společenská akce se uskutečňuje pod patronací náměstka hejtmana pověřeného řízením resortu školství, mládeže, tělovýchovy a sport. Petra Doležala, který se však kvůli nemoci nemohl slavnosti zúčastnit.

Za dlouholetou pedagogickou činnost a především pak za celoživotní odbornou činnost v oblasti rozvoje tělesné výchovy a sportu ve školách byl oceněn ředitel školy ZŠ Pasířská Mgr. Rudolf Rozmahel. Jako učitel tělesné výchovy se od počátku své pedagogické dráhy mimo jiné věnoval atletice, a to na nejrůznějších úrovních a v různých funkcích. V současnosti nadále aktivně pracuje jako předseda školního atletického klubu. Jako trenér vychoval a předal do vrcholového sportu a reprezentace celou řadu závodníků. Poslední úspěšnou odchovankyní je současná nejlepší evropská oštěpařka Barbora Špotáková. Bez ohledu na slavná jména je třeba zdůraznit, že díky jeho celoživotní práci sportovaly stovky a tisíce žáků, kteří uměli a možná dodnes umí vhodným způsobem naplňovat svůj volný čas. Možná, že tuto štafetu předávají i další generaci.

Čtvrtým oceněným z Jablonce nad Nisou byl ředitel základní umělecké školy Jiří Veverka. Hudebník, skladatel a vedoucí Big bandu školy. Za jeho ředitelského působení, tj. od roku 1992, se mu díky jeho lidským a odborným kvalitám podařilo vzájemně propojit jednotlivé obory školy a orientovat školu na souborovou a orchestrální činnost.

Den učitelů - 28. 03. 2007

Hosté