Ocenění si zaslouží sportovci i umělci

Tisková zpráva 20. 06. 2008

Kulturní komise svým červnovým usnesením doporučila Zastupitelstvu města poskytnout peněžní dar z fondu darů pro obyvatele města Jablonce nad Nisou ve výši 20.000 korun Ondřeji Rumlovi za významnou reprezentaci města v hudební soutěži TV Nova X Factor.

„Pro udělení tohoto daru jsme se rozhodli i z toho důvodu, že se vlastně půl roku v hlavním vysílacím čase mluvilo o Jablonci, že jde o skutečného muzikanta a místního rodáka. Převedeno do sportovní terminologie - Ondřej Ruml vyhrál druhé místo v mistrovství republiky,“ zdůvodňovala rozhodnutí kulturní komise její předsedkyně Jana Hamplová. Zastupitelé tento dar odsouhlasili.

Ondřej Ruml

Narozen 21. 8. 1981 v Jablonci nad Nisou, navštěvoval Základní školu v obci Rádlo, poté regionální gymnázium v Liberci. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka pod vedením Vratislava Kadlece, nyní je žákem Miriam Bayle na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka. Jeho vynikající pěvecké schopnosti spojené s hereckým talentem a přirozeným šoumenstvím hojně využívají naše přední orchestry jako Big Band Českého Rozhlasu a Big Chess Band Václava Kozla. Účinkoval v muzikálech Tajemství a Johanka z Arku. V hudební soutěži X Factor skončil ve finále. Vystupoval s jabloneckou kapelou Modrotisk a v programu Klubu Na Rampě.
Vytvořeno 20.6.2008 9:41:14 | přečteno 2041x | Petr Vitvar
load