Obnovené plochy pro veřejnost v rámci IPRM

Tisková zpráva 23. 04. 2010

V letošním roce probíhá rekonstrukce bytových domů v rámci IPRM Žižkův Vrch a okolí. Součástí projektu je však i revitalizace veřejných ploch. První byl park v Nové Pasířské, včera zastupitelé jednali o sportovištích za panelovými domy v Nové Pasířské.

O návrhu revitalizace zmíněných ploch jednala jablonecká radnice s občany v závěru ledna tohoto roku ve školní jídelně Gymnázia U Balvanu. „V rámci diskuze nad projekty obnovy dětských hřišť a sportovních ploch v okolí ulice Nová Pasířská občané předložili své návrhy a připomínky a některé z nich byly zapracovány do dokumentace k územnímu řízení,“ říká Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací a manažerka IPRM.

Projekt: Sportovní a dětská hřiště Nová Pasířská

  • Celkové výdaje: 12 662 000 Kč
  • Nezpůsobilé výdaje: 100 000 Kč
  • Způsobilé výdaje: 12 562 000 Kč
  • Dotace z ERDF (EU) 85 %: 10 678 000 Kč
  • Vlastní spolufinancování: 1 984 000 Kč

Jednotlivé plochy:

Dětské hřiště pro věkovou kategorii 1 - 12 let s pryžovou dopadovou plochou. Na herní ploše bude klouzačka, pískoviště, houpačky, prolézačka ve tvaru lodě a kolotoč. Vybavení bude doplněno stolky, lavičkami a odpadkovými koši, hřiště bude oplocené.

Víceúčelové oplocené sportovní hřiště s umělým trávníkem. Na ploty budou ukotveny konstrukce basketbalových košů s odrazovými deskami. Pochůzkové plochy budou provedeny z betonové dlažby a doplněny lavičkami a odpadkovými koši.

Menší sportovní hřiště s umělým trávníkem bude také oplocené a na ploty budou ukotveny konstrukce basketbalových košů s odrazovými deskami. Na kratší straně hřiště vzdálenější od bytových domů bude betonová odrazová a cvičná stěna pro tenis. Pochůzková plocha bude provedena z betonové dlažby, doplněna lavičkami a odpadkovými koši.

Menší hřiště pro věkovou kategorii 5 - 15 let s pryžovou dopadovou plochou s lanovou prolézačkou ve tvaru pyramidy uprostřed. Vybavení bude doplněno lavičkami a odpadkovými koši. Plocha hřiště bude oplocena.

Realizace projektu: červenec - listopad 2010

Loga IPRM - EU - MMR

Vytvořeno 23.4.2010 10:07:09 | přečteno 2481x | Petr Vitvar
load