Obě strany chtějí prohlubovat vztahy

Tisková zpráva 13. 06. 2008

Starosta města Petr Tulpa a místostarosta Lukáš Pleticha jsou pozváni na vernisáž výstavy, kterou 17. června v německém Mnichově pořádá Leuteltova společnost ve spolupráci s jabloneckou Městskou galerií My. Rada včera odsouhlasila jejich služební cestu.

Představeny zde budou obrazy německých malířů Jizerských hor a dílo básníka Jizerských hor Gustava Leutelta. Zároveň zde bude prezentována historie české komunity v Mnichově. Cílem setkání je prohloubení vztahů mezi městem Jablonec nad Nisou, Leuteltovou společností a potomky sudetských Němců.

Další služební cestu by měl vykonat starosta Tulpa do německého města Kaufbeuren na tamní tradiční historické slavnosti. V jejich rámci přivítá tamní starosta jabloneckého ve dnech 18. - 19. července. I v tomto případě jde o prohlubování vzájemných vztahů mezi městy, které mají historické spojitosti. Petr Tulpa zde doručí svému německému partnerovi taktéž osobní pozvání na výstavu Jablonecké interiéry a Den otevřených památek, které proběhnou v první polovině září.

Vytvořeno 13.6.2008 14:16:26 | přečteno 2056x | Petr Vitvar
load