Obchodní dům Central by měl stát v roce 2013

Tisková zpráva 01.10.2010

Finanční krize zasáhla i do záměru výstavby obchodního centra místo velkoobchodu Jabloň. Firma Crestyl properties, s. r. o. však od svého záměru neustoupila, jen hledala cestu k jeho zlevnění, aby mohla obchodní centrum otevřít v roce 2013. A s touto změnou předstoupila včera před jablonecké zastupitele.

„Finanční krize jednoznačně zasáhla náš obor skoro nejvíce. V posledním roce jsme museli změnit způsob přemýšlení a snížit náklady projektu, abychom mohli zlevnit obchodní plochy. Máme pronajatou plochu, ale není pro nás dostačující, abychom pokračovali v projektu tak, jak je,“ přiznal zástupce společnosti Crestyl properties, ředitel projektu Radim Sayed.

Největším problémem projektu bylo velké prodražení přípravných prací, zejména jámy pro dvě suterénní patra. „Výkop stavební jámy je velmi komplikovaný, protože jsou zde tvrdé horniny, které jdou těžko odtěžit. Nyní máme v projektu dva suterény a tři nadzemní podlaží. Jeden suterén navrhujeme zrušit a přemístit jej k prvnímu suterénu k ulici Máchova. Objekt měl být jen částečně podsklepený - změnou by byl podsklepen celý. Tím se dostáváme do nižších nákladů,“ komentuje návrh Tomáš Klíma. Změnou se zmenší počet parkovacích míst ze současných 305 na 214. „Podle posudku dopravních inženýrů je optimální počet parkovacích míst 211,“ dodává Klíma.

Finanční krize v žádném případě neznamená zastavení projektu, jen jeho optimalizaci. Jde o úpravu územního rozhodnutí, během příštího roku chce Crestyl požádat o stavební povolení, aby v závěru příštího roku mohl začít s demolicí a obchodní centrum otevřít v roce 2013.

Další informace

Vytvořeno 1.10.2010 12:55:58 | přečteno 4319x | Petr Vitvar
load