Obchodní centrum v nové podobě

Tisková zpráva 24. 10. 2008

Novou grafickou vizualizaci architektonické studie „REVITALIZACE A DOSTAVBY CENTRA MĚSTA JABLONCE NAD NISOU“ představil včera městskému zastupitelstvu arch. Karim Reda Rachidi ze společnosti KRR architekti s.r.o. Ta odpovídá novému konceptu projektu dle požadavků národního památkového ústavu.

Připomínky památkářů vyvolal fakt, že stavba je umístěna v městské památkové zóně, proto architekt dle požadavků přepracoval i původně navržený vzhled nákupního centra. Nová koncepce byla na posledním jednání památkové rady ředitele NPÚ, územního odborného pracoviště v Liberci uznána za vyhovující.

Kromě prezentace a vizualizace projektu Omar Koleilat ze společnosti CRESTYL informoval také o harmonogramu projektu a společnost City Plan odprezentovala řešení dopravní situace.

Základní rozdíl oproti původnímu projektu je v tom, že se jednolitá hmota centra rozdrobila do jednotlivých budov rozdělených ulicemi, aby tak dle požadavků památkářů zachovala architektonický styl města Jablonce. Ulice jsou zastřešeny, aby bylo zajištěno pohodlí nakupujících. Křivky původní budovy zmizely, objevily se opět hrany. Park už nepřechází plynule na střechu budovy, ale sahá jen opět k budovám.

„Ten první projekt byl trochu kontroverznější, kdybychom vám ho ale neukázali, tak by se vám tento líbil. Bohužel ten původní byl pro památkáře absolutně nepřijatelný,“ konstatoval Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl a dodal, že už není čas věnovat rok projektové přípravě, ale jinak se dílčím úpravám nebrání.

Zastupitelé včera nejen vzali na vědomí novou podobu vizualizace, ale schválili zároveň i podnět na pořízení 52. změny územního plánu.
Vytvořeno 24.10.2008 13:34:11 | přečteno 4329x | Petr Vitvar
load