O prázdninách na dopravní hřiště

Tisková zpráva 30. 06. 2009

Závěr června přinesl ukončení i druhé částí projektu Městské policie Jablonec nad Nisou „Kdo má pod čepicí, může na silnici“. V centru zájmu druhé části bylo dětské dopravní hřiště, které nabídlo program celým rodinám.

Jablonečtí strážníci připravili náplň šesti víkendů, jejichž záměrem bylo vytvořit z původně pouze výukového areálu místo vhodné k trávení volného času. „Každé dítě si mohlo vyzkoušet jízdu na kole přesně dle pravidel silničního provozu a pro nejmenší jsme připravili hry a soutěže o ceny,“ vysvětluje ředitel MP Jablonec nad Nisou Jiří Rulc a dodává, že tak žádný malý návštěvník neodcházel z dopravního hřiště s prázdnou. Mezi výhrami byly reflexní prvky, helmy, lahve na kola a drobné upomínkové předměty.

„I přes častou nepřízeň počasí navštívilo dopravní hřiště v těchto víkendových dnech celkem 72 dětí s rodiči. Vzhledem k zájmu veřejnosti jsme se rozhodli, že hřiště bude zpřístupněno i nad rámec projektu o letních prázdninách,“ říká ředitel městské policie.

Pro zájemce je dopravní hřiště o prázdninách otevřeno od pondělí do čtvrtka mezi osmou ranní a patnáctou odpolední, v neděli od 13 do 17 hodin. Za deště však bude hřiště zavřené.

Vytvořeno 30.6.2009 13:47:08 | přečteno 2494x | Petr Vitvar
load