O hřištích ve středu U Balvanu

Tisková zpráva 25. 01. 2010

Další ze setkání zástupců města s veřejností se odehraje ve středu 27. ledna od 18 hodin v jídelně gymnázia U Balvanu. Tentokrát jsou tématem chystané podoby hřišť a plácků v okolí ulice Nové Pasířské.

V rámci IPRM Žižkův Vrch a okolí se nebudou opravovat a obnovovat jen bytové domy ve vlastnictví bytových družstev, sdružení nájemníků či města. Část projektu pamatuje i na revitalizaci veřejných ploch. Zde je žadatelem o dotaci vždy město Jablonec nad Nisou.

Tak už proběhla série besed s veřejností týkající se plánovaného parku Nová Pasířská. I přes poměrně bohaté projednávání, při němž nepadla jediná známka odporu k chystanému projektu, se překvapivě počátkem ledna přihlásila skupina majitelů psů protestující proti přeměně lokality, jíž nazývali psí loukou. V konečném výsledku se to však jeví jen jako nedorozumění a nedostatek informací.

Tentokrát se budou projednávat zanedbané plácky a drobná hřiště, které vznikly při výstavbě zdejších panelových domů. Projekt jejich obnovy chce nyní město předložit k žádosti o evropské dotace v rámci integrovaného plánu rozvoje. Občané budou mít ve středu možnost se seznámit s plány a pronést své připomínky, vedoucí ke zlepšení sportovišť.

Vytvořeno 25.1.2010 16:18:38 | přečteno 2057x | Petr Vitvar
load