O andělech mezi námi

Tisková zpráva 23. 01. 2009

Literární soutěž Múza vyhlašovaná Městským úřadem v Jablonci nad Nisou ve spolupráci s DDM Vikýř má svou letitou tradici. V pondělí 26. ledna budou vyhlášeny výsledky už 13. ročníku.

„Andělé mezi námi“ bylo téma posledního ročníku, jehož vítězové si v pondělí přeberou ceny. Nejprve se však všichni tvůrci sejdou i se členy poroty od 15.30 hodin v Literární kavárně, která pro tu chvíli vznikne v obřadní síni jablonecké radnice. Při čaji a sladkém koláči se lépe diskutuje i o hořkých připomínkách porotců. Někteří si tu také vyzkouší své možná první autorské čtení.

Čas od 16.30 hodin pak bude patřit slavnostnímu vyhlašování a předávání cen, jehož se zúčastní také starosta Petr Tulpa. Vítězové byli vybrání ze tří kategorií - autoři do 11 let, 12 - 15 let a nad 16 let. Do poslední kategorie se mohou přihlásit i starší autoři, dvakrát se dokonce přihlásili i ti, co už překročili čtyřicítku. Pořadí určila porota ve složeni: Jaroslav Petrnoušek - profesor Gymnázia Dr. Randy, Petra Endlerová - učitelka ZŠ Liberecká (bývalá novinářka), Pavel Hloušek - vysokoškolský student, úspěšný autor v předchozích ročnících Múzy, a Alena Pečová - pracovnice Státního okresního archivu v Jablonci a taktéž bývalá novinářka.

A jaké bude téma literární Múzy 2010? „To ještě přesně není dáno. O tématu dlouho diskutujeme. Na vyhlášení si děláme i malý průzkum, o čem by chtěli autoři psát a co by je zajímalo,“ říká Kateřina Hronová z Oddělení školství, kultury a sportu MÚ Jablonec nad Nisou.

Na nové téma si tedy musíme počkat do října, kdy bude vyhlášen již 14. ročník literární Múzy.

Vytvořeno 23.1.2009 13:13:27 | přečteno 2284x | Petr Vitvar
load