Nyní je třeba trpělivost

Tisková zpráva 18. 02. 2009

Současné přívaly sněhu již několik dnů ztěžují život technickým službám a všem, kdo odpovídají za zimní údržbu. Ale i samotným jabloneckým občanům. A právě ty poslední žádáme v současné chvíli o jistou dávku trpělivosti.

Technické služby Jablonec, s.r.o. už nasadily do odklízení sněhové nadílky veškerou techniku. Dnes ulice udržuje šest nakladačů a sedm nákladních vozů, zítra přibudou ještě další dva nakladače a tři nákladní vozy. Komunikace ve sjízdném stavu udržují tři těžké průtahové stroje na rozšiřování komunikace společně se třemi těžkými traktory. V ulicích je řada dalších průtahových prostředků. Navíc patnáct mužů s lopatami odklízí sníh z přechodů, autobusových zastávek a od vchodů zdravotnických zařízení.

V současné době jsou všechny místní komunikace průjezdné tu s většími, či menšími komplikacemi, zvláště však v oblasti sídlišť jsou průjezdné jen v jednom pruhu . Proto je potřeba zvýšené opatrnosti a ohleduplnosti při vzájemném míjení. Jedná se zejména o komunikace ve III. pořadí, které se budou uvolňovat postupně. Ani z ČSAD nepřišla zpráva, že by autobus MHD v některé lokalitě neprojel.

Problém je s chodníky, a to zvláště těmi, které jsou podél komunikací Ředitelství silnic a dálnic a Krajské správy silnic LK. Na tyto chodníky je ve zvýšené míře nahrnován rozbředlý sníh z vozovky, jenž posléze zmrzne a chodníková technika je na tuto masu neúčinná. Jediným řešením je postupné odvážení sněhu na skládky. Jakmile přestane sníh padat, budou moci být pluhy vyměněny za frézy.

A proto prosíme občany o trpělivost, jelikož úklidu chodníků je nadřazená sjízdnost místních komunikací. Zároveň je třeba říci, že v této situaci nemůže být a ještě několik dní nebude brán zřetel na jakékoli nadstandardní odklízení sněhu mimo plán zimní údržby. Doporučujeme také všem řidičům, aby přizpůsobili svou rychlost podmínkám na komunikacích a ideální k pojíždění na zasněžených komunikacích je rychlost 20 km/hodinu.

Na pátek hlásí meteorologové velké sněhové srážky a proto už ráno se u starosty Petra Tulpy sejde kalamitní štáb zimní údržby, jenž posoudí stav místních komunikací a chodníků ve městě a přijme nutná opatření. Poté bude vydáno tiskové prohlášení k aktuální situaci.

Vytvořeno 18.2.2009 17:22:11 | přečteno 1919x | Petr Vitvar
load