Nyní Jablonec komunitně plánuje pro celý okres

29.04.2011 - S komunitním plánováním sociálních služeb započal Jablonec v roce 2008. Letos začíná tvořit již II. komunitní plán na období 2012-2015. Ten však už nebude plánovat služby jen na území města, ale zahrne i ostatní obce Jablonecka, které se ke komunitnímu plánování připojily.

„Již na začátku byly ustaveny pracovní skupiny z řad uživatelů sociálních služeb, jejich poskytovatelů a zástupců města, které se scházejí pravidelně každý měsíc kromě prázdnin a podílejí se mimojiné na tvorbě ročních akčních plánů, jejichž prostřednictvím může město ve spolupráci s organizacemi lépe sledovat potřebnost a efektivitu poskytovaných sociálních služeb na svém území,“ říká koordinátorka komunitního plánování Dana Holcová.

Současným úkolem pracovních skupin je tvorba nového komunitního plánu na období 2012-2015. „Tentokrát však už nepůjde jen o plánování služeb v Jablonci, ale i okolních obcích, které se ke komunitnímu plánování připojily. Tvoří se dokument mapující potřeby občanů z hlediska sociálních a souvisejících služeb v rámci celé spádové oblasti,“ vysvětluje Holcová tvorbu II. komunitního plánu, který vzniká za finanční podpory krajského dotačního programu IP 2 a metodické podpory Libereckého kraje.

Jednání pracovních skupin jsou otevřená všem občanům či zájmovým skupinám. Stačí, aby každý, kdo se chce stát členem, oslovil koordinátorku komunitního plánování či manažery pracovních skupin. „Rovněž uvítáme jakékoliv podněty pro zlepšování sociální péče na Jablonecku písemnou či elektronickou formou,“ připomíná Dana Holcová.

Další informace

Vytvořeno 29.4.2011 12:12:42 | přečteno 2225x | Petr Vitvar
load