Nový správce od července

Tisková zpráva 30. 05. 2008

Správou bytového fondu a městských nemovitostí bude pověřena nová obchodní společnosti, jejímž stoprocentním vlastníkem bude město Jablonec nad Nisou. Tak většinou hlasů rozhodlo městské zastupitelstvo. V dozorčí radě nové společnosti zasednou zastupitelé Jana Hamplová, Pavel Šourek a František Pešek.

Městská správa nemovitostí Jablonec nad Nisou, s.r.o. zefektivní správu bytového fondu města a bude mít kontrolu nad náklady vynakládanými na údržbu a správu městského majetku.

V současné době je správou bytového fondu (1.528 jednotek) v souladu s předchozími usneseními městské rady pověřena realitní kancelář RIA Reality, a to do konce měsíce června tohoto roku, kdy vyprší uzavřená smlouva. Město se proto rozhodovalo, jak vybrat dalšího správce, zda pokračovat ve výběrovém řízení, jehož výsledek zrušil ÚHOS svým rozhodnutím z 25. února 2008, nebo jej uzavřít a zvolit jinou variantu.

Jako nový správce bytového fondu byl zvažován cizí podnikatelský subjekt jako v současné době, nová obchodní společnost plně vlastněná městem nebo nouzová varianta, jíž je oddělení městského úřadu.
Vytvořeno 30.5.2008 13:36:33 | přečteno 2063x | Petr Vitvar
load