Nový správce městských komunikací je na radnici

14.07.2011 - Jablonecké městské komunikace změnily svého správce. Napříště už jím nebudou Technické služby Jablonec, s. r. o., ale oddělení správy komunikací, které vzniklo v rámci restrukturalizace městského úřadu.

„Od samého začátku jsem chtěl, aby si oddělení správy komunikací spravovalo komunikace samo a to hned, jakmile bude plně obsazené. To se tento týden stalo,“ vysvětluje místostarosta Miloš Vele. Podle jeho slov bylo nešťastné, že technické služby komunikace opravovaly a také si je samy od sebe přebíraly. „Od 15. července si agendu přebere oddělení městského úřadu. Slibuji si od této změny zrychlení a hlavně zkvalitnění práce na silnicích a chodnících vlastněných městem. Vznikne klasický dodavatelsko - odběratelský vztah mezi radnicí a technickými službami - oddělení úřadu zadá práci a bude ji kontrolovat, technické služby ji budou provádět,“ říká Vele.

Před prázdninami místostarosta konstatoval, že Jablonec potřebuje na nejkritičtější opravy místních komunikací 15 milionů korun, ale v rozpočtové rezervě najde jen deset. V červnu uvolnili zastupitelé z rezervy města 5 milionů, v září v rámci rozpočtových změn uvolní dalších pět. „Nyní se nám podařilo získat příslib mimořádné pětimilionové dotace z ministerstva financí a tak můžeme do oprav komunikací ve městě investovat potřebnou částku,“ objasňuje místostarosta Vele s tím, že v současné době oddělení správy komunikací zjišťuje, jaké opravy, výkopy či další práce jsou na vytipovaných komunikacích v plánu. „To abychom neopravovali zbytečně,“ uzavírá Miloš Vele.

Vytvořeno 14.7.2011 9:49:17 | přečteno 2918x | Petr Vitvar
load