Nový ředitel městské policie už v únoru

Tisková zpráva 25. 01. 2008

Ještě před koncem roku, konkrétně 11. prosince, vyhlásil Městský úřad v Jablonci nad Nisou výběrové řízení na post ředitele městské policie. Tuto funkci v současné době dočasně vykonává vedoucí oddělení krizového řízení Jiří Vaníček.

Do výběrového řízení se přihlásilo celkem sedm kandidátů. Ve čtvrtek 17. ledna prošli všichni psychotesty a v úterý 22. ledna se sešli k ústním pohovorům před přijímací komisí. Tu tvořili městští radní a tři členové komise měli hlas poradní - personalistka městského úřadu, odborník na ozbrojené složky a psycholog.

Vítězně z výběru vyšel čtyřicetiletý Pavel Onodi, který v roce 2006 opustil aktivní vojenskou službu. V rámci Armády České republiky působil naposledy jako velitel vojenské posádky - náčelník základny Grabštejn, zkušenosti má i ze zahraničních vojenských misí a z práce vojenské policie, mluví výborně anglicky. Není a nebyl angažován v žádné politické straně.

Na svém včerejším jednání rada města jednomyslně potvrdila Pavla Onodi ve funkci ředitele Městské policie v Jablonci nad Nisou s tím, že do pracovního poměru nastoupí 1. února 2008. Nahradí tak bývalého ředitele Bohumíra Doležala, jenž k poslednímu listopadu loňského roku rozvázal pracovní poměr dohodou ze zdravotních důvodů.

Vytvořeno 25.1.2008 10:43:40 | přečteno 2879x | Petr Vitvar
load