Novela vyhlášky striktně přikazuje majitelům psů uklízet

25.03.2011 - Jablonečané si stále více stěžují na exkrementy, které znečišťují veřejné prostory. Město na jejich stížnosti reagovalo tím, že zpřísnilo obecně závaznou vyhlášku.

„Právní oddělení připravilo novelu o pravidlech pohybu psů na veřejném prostranství, která reaguje na množící se stížnosti občanů tykající se znečišťování chodníků a zeleně psími exkrementy. Ačkoliv již před vydáním této novely bylo možné postihovat znečišťování veřejného prostranství, tato novela upravuje současnou obecně závaznou vyhlášku tak, aby to bylo zakázáno,“ říká starosta Petr Beitl.

Podle slov vedoucího právního oddělení Leoše Teufla po konzultaci s odborem dozoru Ministerstva vnitra České republiky, byla zvolena taková formulace, která znečištění zakazuje, respektive stanovuje povinnost chovatele psa na veřejném prostranství exkrement uklidit.

Vytvořeno 25.3.2011 9:40:44 | přečteno 2512x | Petr Vitvar