Nové možnosti třídění odpadu

Tisková zpráva 15. 04. 2008

Město Jablonec n. N. ve spolupráci s firmou DIMATEX CS a s podporou Ministerstva životního prostředí ČR zajistí v průběhu měsíce dubna pro občany kontejnery na sběr nepotřebných oděvů, textilu a párovaných bot. Tímto sběrem chce minimalizovat nezpracovatelné odpady a přispět ke zlepšení životního prostředí.

Na území města bude rozmístěno celkem dvacet bílých kontejnerů s viditelným označením TEXTIL a s poučením, co do kontejneru patří a co nikoli a s návodem na použití.

Oddělení životního prostředí se zajímalo, jak je s tímto sběrem dále nakládáno. „Oděvy a textilní materiály se dále třídí, recyklují a používají jako surovina pro výrobu čisticích hadrů a plachetek, netkaných textilií, geotextilií, hadrových lepenek apod. Ošacení vhodné k dalšímu nošení se použije jako pomoc pro sociálně slabé a potřebné v krizových situacích.Tímto sběrem všichni přispějeme ke zlepšení životního prostředí,“ říká René Hybner.

Textil je třeba vhazovat do kontejneru ZABALENÝ V ZAVÁZANÝCH IGELITOVÝCH PYTLÍCH NEBO TAŚKÁCH. Vhazováním volného textilu dochází k jeho znehodnocení a zvyšuje se podíl dále nezpracovatelného odpadu.

Co do kontejneru patří:

veškeré nepotřebné ošacení, ložní prádlo, bytové textilie, ručníky, ubrusy, rovněž párovaná obuv.

Do kontejneru nepatří:

koberce, matrace, netextilní a syntetické materiály, kůže, plasty, molitan, impregnované textilie, mokré a silně znečištěné textilie.

Kontejnery na textil budou umístěny na těchto stanovištích:

Jugoslávská u Delvity, S. K. Neumanna - parkoviště, I. Olbrachta u Diskontu Plus, Lukášov - Pod Vodárnou, Smetanova u SKS, Zlatá naproti Repropacku, Autobusové nádraží, Pod Hájem, Dlouhá, Dalešická, U Čertova Kamene, Na Náspu, Pivovarská u Střelecké, V Aleji, Na Výšině, U Balvanu u potravin, Na Vršku uprostřed, Polní, Na Roli, Široká.

Další informace:

Vytvořeno 15.4.2008 10:49:19 | přečteno 3301x | Petr Vitvar
load