Nové Komunitní centrum začne fungovat od zítřka

Tisková zpráva 17. 10. 2006

Ve středu, 18.října ve 13,30 hodin bude otevřeno nové Komunitní centrum, které se v Jablonci nad Nisou připravovalo řadu měsíců. Nové prostory jsou vybudovány v jednom z domů v Zeleném údolí a kromě kanceláře, která bude současně fungovat jako poradna pro občany i služebna městské policie, jsou k dispozici další tři místnosti. Své aktivity tam bude mimo jiné rozvíjet občanské sdružení Prostory zaměřené na práci s dětmi, romský taneční kroužek, dětský klub Jiloro a amatérská hudební kapela. Dále zde budou probíhat pod vedením terénních pracovníků městského úřadu další vzdělávací a osvětové aktivity. Jednou z nich je i doučování českého jazyka, matematiky a pomoc při vypracovávání domácích úkolů.

Komunitní centrum bude fungovat pod hlavičkou Spolkového domu, odkud také budou hrazeny náklady na fungování centra. Roční náklady na provoz jsou odhadovány na necelých 200 tisíc korun a zahrnují především náklady na energie (90 tis. Kč), dále na materiál, telefon a internet, ochranné pomůcky, výdaje na opravy a údržbu.

V komunitním centru budou působit 3-4 terénní pracovníci (město čerpá dotaci Rady vlády pro národnostní menšiny) a dále 7 osob, které pracují v rámci veřejně prospěšných prací (jejich mzda je hrazena úřadem práce) a starají se o pořádek a údržbu daných prostor a okolí.

Vytvořeno 17.10.2006 13:12:10 | přečteno 3694x | Petr Vitvar