Nové kolečko bylo slavnostně otevřeno

20.02.2012 - Sportovní areál Břízky se dočkal modernizace. Oficiálního slavnostního otevření za přítomnosti představitelů města Jablonec nad Nisou a Libereckého kraje se konalo v pátek 17. února, kdy v areálu začínalo žákovské Mistrovství ČR v běhu na lyžích.

Náklady na rekonstrukci areálu činily 21 milionů korun. Většinu peněz se podařilo získat z prostředků Evropské unie, město Jablonec poskytlo 3 miliony a Liberecký kraj 1 milion korun. „V rámci rekonstrukce došlo k terénním úpravám, takže jsme srovnali a rozšířili plochu stadionu, vybudovali jsme nové zázemí klubu – kanceláře, zasedací místnost, vznikla takzvaná čajovna a toalety,“ vypočítává úpravy předseda SKI Klubu Vladimír Kopal. Přibylo také dalších 10 mazacích buněk, nová garáž pro rolbu a zasněžovací techniku, místo staré tribuny teď stojí nová. Součástí stavebních prací bylo také vybudování kanalizace v celém areálu a rekonstrukcí prošla i nedaleká vodárna.

„Je dobře, že se v dnešní době podařilo najít finanční prostředky na takovouhle věc a věřím, že všichni sportovci areál budou využívat ke své radosti a spokojenosti,“ řekl místostarosta Petr Tulpa. Mnoho úspěchů celému areálu i běžcům popřál i místostarosta Miloš Vele, který spolu s hejtmanem Eichlerem a nestorem jabloneckého běžeckého lyžování Zdeňkem Cillerem slavnostně přestřihl symbolickou pásku.

Stavební úpravy v areálu budou pokračovat v dubnu, kdy se začnou zpevňovat plochy v okolí budov a z omezených zdrojů SKI Klubu také dojde k postupnému vybavení interiérů.

Upravené běžecké tratě na „kolečku“ slouží i nadále veřejnosti a do 21 hodin jsou osvětlené. Pokud klub získá peníze od Ministerstva školství dojde letos i na rekonstrukci osvětlení.

Slavnostní otevření zrekonstruovaného sportovního areálu Břízky

17. února 2012

Sportovní areál Břízky, foto: M. Hozová