Nedostatek elektřiny zpozdí výstavbu Centralu

27.01.2012 - Společnost Crestyl Properties, s.r.o., která má v plánu postavit v Jablonci nad Nisou obchodní dům Central, požádala zastupitele o prodloužení smlouvy o dva roky. Důvodem posunutého termínu realizace je, že společnost ČEZ nevyhověla žádosti investora o připojení k síti. Jablonečané se tak obchodního centra místo bývalé Jabloně dočkají v roce 2015.

Společnost CRESTYL properties, s.r.o., se v Jablonci objevila v roce 2008. Tehdy ji vybrala hodnotící komise jako autora nejvhodnějšího architektonicko-urbanistického investorského záměru zástavby „Revitalizace a dostavba centra města Jablonec nad Nisou“. Crestyl přišel s projektem obchodní galerie s vnitřní zakrytou pasáží a podzemním parkovištěm, která měla být otevřena v roce 2013. První prodloužení projektu si vynutila hospodářská situace na konci roku 2009, důvodem druhého je nedostatečná kapacita připojení do sítě společnosti ČEZ. „Bez dostatku elektřiny nemůžeme do takového projektu vstoupit,“ vysvětlil Omar Koleilat, generální ředitel společnosti Crestyl properties, s. r. o. Rozhodnutím zastupitelů se tak otevření OD Central posunulo do roku 2015.

Vznikem centra Jablonečané získají obchodní galerii, která ve městě není, a společnost Crestyl si klade za cíl, přivést do města chybějící značky. V galerii by měly být jednak restaurační prostory, butiky, banka, místo by tam měli najít i drobní živnostníci.

V pondělí 23. ledna představila společnost Crestyl zastupitelům poslední podobu obchodní galerie.

„V průběhu projektování zde došlo k menší změně v interiéru, galerie získala nový samostatný vchod z ulice Máchova a přesunul se eskalátor. V podzemní dvoupodlažní garáži bude k dispozici ještě o 14 parkovacích míst více, než jsme deklarovali v říjnu roku 2010, čili celkem 228. Ta budou sloužit nejen návštěvníkům obchodního domu, ale i milovníkům divadla. Navíc vzhledem ke klimatickým podmínkám města, bude parkovací stání narozdíl od běžné praxe odkanalizováno,“ slíbil Tomáš Klíma za společnosti Crestyl.

Další informace

Vytvořeno 27.1.2012 14:12:07 | přečteno 2636x | Petr Vitvar
load