Nebylo možné sekat kvůli vydatnému dešti

27.07.2011 - Údržba veřejné zeleně, sekání trávy ve městě - to bylo téma schůzky, kterou svolal místostarosta Miloš Vele a na níž se sešli zástupci oddělení údržby veřejné zeleně jablonecké radnice a představitelé dodavatele, firmy ISS.

Zástupci firmy, která městskou zeleň prvním rokem v Jablonci udržuje, uznali, že došlo skutečně ke skluzu v harmonogramu. Jako hlavní důvod uvádějí nepříznivé počasí.

„Dohodli jsme se však, že všechny městské plochy budou posečené a upravené do konce července,“ řekl po schůzce místostarosta Miloš Vele. Firma ISS toho chce dosáhnout i tím, že posílí své nasazení dočasným přemístěním techniky a pracovníků z Mladé Boleslavi a Kolína. Bohužel termín dokončení může garantovat jedině díky tomu, že se bude pracovat i o víkendu. „Je třeba využít každou chvilku, kdy neprší,“ konstatoval místostarosta.

Již před měsícem město Jablonec otevřelo na svých webových stránkách anketu a položilo občanům otázku: Vadí vám údržba veřejné zeleně o víkendu? Ano odpovědělo 44%, tedy 267 návštěvníků, záporně odpovědělo 56%, konkrétně 340 návštěvníků městského webu.

Výsledky ankety - údržba veřejné zeleně o víkendech

Vytvořeno 27.7.2011 13:15:36 | přečteno 2564x | Petr Vitvar
load