Návštěva z nejmladšího partnerského města Jablonce

Tisková zpráva 27. 05. 2010

Včera (26. 5. 2010) dorazila do Jablonce nad Nisou padesátičlenná skupina obyvatel partnerského města Kaufbeuren v čele s místostarosty Gerhardem Bucherem a Ernestem Holym. Hosté budou v Jablonci do soboty 29. května a v pátek je v 10 hodin oficiálně v obřadní síni radnice přijme starosta Petr Tulpa.

Ačkoliv němečtí hosté dorazili do Čech už ve středu, jejich první kroky směřovaly do zámku v Mnichově Hradišti. Pak pokračovali do Jablonce, kde se ubytovali a povečeřeli v hotelu Zlatý lev. Tam se také setkali se starostou Petrem Tulpou a místostarostou Lukášem Pletichou.

Dnešní den měli Kaufbeurenští opět nabitý. Dopoledne absolvovali prohlídku města a návštěvu Muzea skla a bižuterie. Odpoledne pak zavítali do Domu česko-německého porozumění v Rýnovicích, odkud putovali do Jizerských hor a se starostou Tulpou a místostarostou Pletichou se setkali na Prezidentské chatě.

V pátek 28. května pak oba představitelé Jablonce přijmou německé hosty v obřadní síni radnice a poté je doprovodí do SUPŠ a VOŠ, která má navázané úzké vazby se střední uměleckou školou stejného zaměření v Kaufbeurenu. Odpoledne bude patřit návštěvě frýdlantského zámku a hejnické baziliky.

V sobotu ráno odjedou návštěvníci do Prahy, odkud se v neděli vydají na cestu domů. “Celý výlet organizuje tamní spolek pro partnerská města v čele s Lászlem Kasztnerem,” říká Kateřina Hujerová z oddělení pro komunikaci s veřejností mající na starosti zahraniční vztahy a partnerská města.

Partnerství mezi Jabloncem a Kaufbeurenem bylo podepsáno loni během Podzimních slavností 26. září, a to trochu netradičním způsobem - hlavy obou měst se podepsaly na skleněné objekty.

Další informace

Vytvořeno 27.5.2010 14:53:04 | přečteno 2486x | Petr Vitvar
load