Návštěva Jablonce nad Nisou

Tisková zpráva 23. 03. 2007

Včera v odpoledních hodinách přivítal starosta města Mgr. Petr Tulpa v obřadní síni Jablonecké radnice skupinu osmnácti, jak sami sebe nazývají, „aktivních seniorů“. Všichni pocházejí z New Castlu a důvodem jejich návštěvy je velmi přátelský vztah organizátora celé akce Petera Tracyho k Jablonci. Již v roce 1988 v rámci kulturní a školské výměny tehdejšího KNV Peter Tracy začal učit na zdejším Gymnáziu U Balvanu. Opakovaně se vracel, a celkem v Jablonci odučil 4 roky. Za tuto činnost získal v 2004 od Krajského úřadu Libereckého kraje ocenění za přínos o rozvoj školské soustavy. Jablonec nepřestal navštěvovat ani po svém odchodu do důchodu. Společně se svými přáteli organizuje poznávací zájezdy po České republice. Po přivítání na radnici a zápisu do pamětní knihy, všichni obdrželi malý dárek v podobě propagačních materiálů města Jablonce a pamětní medaile, kterou Město vydalo k loňskému 140. výročí povýšení Jablonce na město. Potom si návštěvníci prohlédli Jablonec z věže jablonecké radnice a prošli se městem. Průvodce jim během jednodenní návštěvy Jablonce dělali studenti Gymnázia Dr. Randy, kde Peter Tracy rovněž vyučoval.

Návštěva z New Castlu

Uvítání starostou města