Nasvícené přechody

Tisková zpráva 16. 02. 2007

Rada města Jablonce nad Nisou schválila návrh na realizaci nasvícení pěti přechodů pro chodce v případě obdržení dotace z grantového fondu LK.

Liberecký kraj vyhlásil na rok 2007 Program rozvoje LK ke zvýšení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích. Předmětem této dotace jsou opatření na ochranu zranitelných účastníků provozu na pozemních komunikacích. Nasvícení přechodů pro chodce zvýší bezpečnost účastníků silničního provozu - převážně chodců. Jejich účelnost spočívá v tom, že řidič je na přechod upozorněn již z dálky a včas tak vidí přecházející chodce. Osvětlený chodec je dobře viditelný a tím je i menší pravděpodobnost jeho sražení jedoucím vozidlem. Cena nasvícení jednoho přechodu se pohybuje v rozmezí 60 - 70 tisíc Kč. V ceně je zahrnuta i nezbytná projektová dokumentace a související dopravní značení.

Navrhovaná místa jsou zvolena na základě dlouhodobého sledování nehodovosti ze strany policií. Realizace v navržených místech výrazně zvýší bezpečnost občanů města - chodců.

Vytipované přechody s uvažovaným nasvícením:

• Silnice I/14 U Zeleného stromu (od parku k prodejně nábytku)
  • MK Liberecká (hned za křižovatkou Budovatelů-Liberecká)
  • Silnice 29029 Janovská (u křižovatky s MK J.K.Tyla)
  • MK Horní náměstí (od parkoviště směrem k průmyslovce)
  • MK Podhorská (u křižovatky s MK Smetanova)
Vytvořeno 16.2.2007 9:28:46 | přečteno 2471x | Petr Vitvar