Národní týden manželství

09.02.2011 - V pondělí 14. února se místostarosta Petr Tulpa zúčastní tiskové konference v úřadu vlády pořádané k zahájení Národního týdne manželství, jenž zaštítil předseda vlády Petr Nečas.

Motto letošního ročníku zní: „Dobré manželství není samozřejmost“.

Ačkoliv Národní týden manželství začíná až v pondělí 14. února, v Jablonci začal Týden partnerství probíhat už od středy 9. února. Na téměř každý den jsou připravené programy buď pro páry bez věkového omezení nebo pro celé rodiny. Na počátku měsíce vyhlásilo Mateřské centrum Jablíčko výtvarnou soutěž, jejíž vítězové budou vyhlášeni v neděli v kině Radnice 70 před podvečerním představení rodinného filmu Kdopak by se vlka bál.

„K Národnímu týdnu manželství jsme se jako jediné město v České republice přihlásili už v loňském roce, letos v této tradici pokračujeme. V tomto týdnu bychom se měli všichni zamyslet nad tím, jaké panují mezi lidmi partnerské vztahy. A jasné je, že dobrý partnerský vztah není úplnou samozřejmostí. Stačí se podívat do neutěšené statistiky rozvodovosti za poslední desetiletí. Jen v roce 2009 připadlo v Jablonci na 219 sňatků 149 rozvodů,“ říká místostarosta Petr Tulpa.

Rodinný program se však v Jablonci nezúžil jen na dobu jednoho týdne, ale pokračovat bude až do neděle 20. února. Bude se sportovat, tvořit, tančit, ale probírat se budou také vážné věci, jakými jsou třeba právní vztahy mezi manžely a partnery či dlouhodobé vztahy a jejich dynamika.

Vytvořeno 9.2.2011 15:21:49 | přečteno 2749x | Petr Vitvar