Namrzající déšť sjízdnost v Jablonci zásadně neohrozil

07.01.2011 - V noci ze čtvrtka 6. na pátek 7. ledna výrazně zkomplikoval provoz na silnicích namrzající déšť.

Problémy se sjízdností mělo mnoho měst v republice. Narozdíl od sousedního Liberce však Jablonec zvládl námrazy víc než dobře.

„Vozidla technických služeb byla v terénu celou noc a rozmrazovacími prostředky i inertním posypem zajišťovala sjízdnost i schůdnost komunikací,“ říká ředitel Odboru správy majetku Městského úřadu v Jablonci nad Nisou Vladimír Zemín.

„Situaci jsem pečlivě sledoval a musím říci, že pracovníci technických služeb díky svým zkušenostem z mnohaleté praxe situaci na silnicích zvládli narozdíl od jiných měst dobře,“ konstatuje jablonecký místostarosta Miloš Vele.

O víkendu se očekávají teploty nad nulou, které by měly mít na sjízdnost i schůdnost komunikací pozitivní vliv. „V tomto období uvolní technické služby zbývající chodníky, které ještě zůstaly zavaleny sněhem a jsou součástí plánu zimní údržby města, jako je například chodník v Kokoníně směrem k IMP,“ informuje vedoucí dopravního a silničního úřadu Jan Vojíř.

Podle jeho slov se dále rozšíří parkoviště a komunikace na sídlištích, zejména tam, kde není nutný finančně náročný odvoz sněhu. A samozřejmě budou technické služby nadále uvolňovat přístupy ke kontejnerovým stanovištím pro velká svozová vozidla.

„Do konce tohoto týdne bude po nedávné téměř kalamitní situaci obnovena sjízdnost a schůdnost komunikací v plném rozsahu v souladu s plánem zimní údržby,“ doplňuje ředitel TSJ, s. r. o. Milan Nožíčka.

Vytvořeno 7.1.2011 13:29:59 | přečteno 2640x | Petr Vitvar