Náklady na revitalizaci parku neúměrně stouply

21.10.2011 - Jablonečtí zastupitelé včera neschválili základní podmínky poskytnutí nadačního příspěvku na realizaci Tyršova parku od Nadace Proměny.

Důvodem byl jeden z požadavků nadace, že město musí zvýšit spoluúčast na regeneraci z původně plánovaných necelých tří milionů korun na pět. Celkové náklady projektu měly činit 30 mil. Kč, příspěvek nadace by se rovnal 25 mil. Kč.

„Nadace Proměny nám dala nové požadavky. Spoluúčast města se zvýšila na pět milionů korun a nadace požadovala ještě další financování likvidace nebo rekonstrukce strážního domku, veřejných toalet, novinového stánku. Jako velký problém se nadaci jevil také fakt, že Tyršovy sady jsou z velkého procenta zaplněny betonem a asfaltem - a to by město muselo také odtěžit na své náklady, které by byly navíc k pětimilionové spoluúčasti,“ komentoval jednání s Nadací Proměny místostarosta Miloš Vele a z toho důvodu navrhl neschválit základní podmínky pro poskytnutí příspěvku.

„Vidím tam náklady města zhruba 15 mil. korun a i v budoucím rozpočtu budeme mít asi jiné priority. Nevíme, jak bychom generovali finance na údržbu parku,“ vyjádřil své pochybnosti o projektu Vele.

Jablonecký projekt na revitalizaci Tyršova parku vybrala Nadace Proměny z padesátky přihlášených mezi pětici nejlepších. Proto také v září přijela do Jablonce na osobní jednání ředitelka Nadace Proměny Gabriela Navrátilová a posléze i odborná komise nadace.

Rekapitulace

• 24.03.2011 - Zastupitelstvo schválilo projektový záměr a předložení žádosti o příspěvek Nadace Proměny ve výši 25 mil. Kč
  • 28.04.2011 - Předložení žádosti o příspěvek
  • 23.09.2011 - Návštěva ředitelky Nadace Proměny p. Gabriely Navrátilové v Jablonci nad Nisou