Na rušení poštovních poboček Jablonec řekl ne

Tisková zpráva 28. 08. 2009

Na město Jablonec nad Nisou se opakovaně obrátila Olga Syková, ředitelka České pošty, s.p., regionu severní Čechy, se žádostí o přehodnocení zamítavého stanoviska rady města ze dne 9. a 23. dubna k návrhu pošty na zrušení provozovny v ulici Ladova (Rýnovice) a v Proseči nad Nisou s tím, že jejich provoz bude převeden do INTERSPARu.

„Chceme v tomto obchodním komplexu otevřít moderní pobočku pošty, která bude v provozu sedm dní v týdnu od rána do večera. A právě Interspar nám nejvíce vyhovuje,“ vysvětlila žádost pošty Syková. Dodala, že obě pobočky jsou zastaralé a nevyhovující, vytíženost pracovní doby v nich je zhruba pouze tříhodinová. V Intersparu by tak Česká pošta, s. p. svým klientům nabídla zcela moderní a bezbariérové pracoviště s naváděcím systémem a s možností dobrého parkování.

Proti zrušení zvláště prosečské pobočky se kategoricky postavil tamní osadní výbor a jablonečtí radní se k jeho názoru připojili. Interspar si sice provedl anketní průzkum, v něm však nejvíce kladných odpovědí pro přemístění pobočky pošty do obchodního komplexu bylo od obyvatel centra města (32%) a Mšena (19%), obyvatelé dotčeného území byli zahrnuti do výseče ostatních, která tvořila 25% z celkového počtu dotazovaných.

V současné době Česká pošta, s.p., jejímž zřizovatelem je ministerstvo vnitra, má povinnost s místní správou projednat své záměry na zrušení poboček a získat její stanovisko. „V případě negativního nemůžeme nic dělat. V případě pozitivního stanoviska mohu síť poboček změnit,“ konstatuje Syková. Dodává však, že v okamžiku, kdy se změní statut České pošty ze státního podniku na akciovou společnost, bude postup v rušení nevytížených poboček mnohem razantnější. „Síť poboček je na město o velikosti Jablonce nadstandardní. Na 40 000 obyvatel je obvyklých pět poboček, ne osm,“ říká ředitelka České pošty, s. p., regionu severní Čechy Olga Syková.

Vytvořeno 28.8.2009 11:18:59 | přečteno 2844x | Petr Vitvar
load