Na podzim budou v Nové Pasířské nová hřiště

27.05.2011 - V pondělí 30. května v půl deváté předá město stavební firmě staveniště za panelovými domy v ulici Nová Pasířská. Cílem stavebních úprav bude rekonstrukce čtyř hřišť, která jsou budována v rámci IPRM a jejich podoba prošla veřejným projednáváním loni v lednu.

„Až do září letošního roku bude realizována v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Jablonce nad Nisou, zóny Žižkův Vrch a okolí, akce nazvaná Sportovní a dětská hřiště Nová Pasířská. Rekonstruovat se budou čtyři existující hřiště na dvě víceúčelová sportovní a dvě dětská,“ říká místostarosta Petr Tulpa a dodává, že současná hřiště jsou v nevyhovujícím stavu - tvoří je zbytky herních prvků, které již neodpovídají bezpečnostním normám. „Snažíme se tak zlepšit zázemí pro volný čas obyvatel žijících v dané lokalitě,“ dodává Tulpa.

„Kvůli stavbě vzniknou dvě provizorní přístupové komunikace - ta z ulice Nová Pasířská zmizí hned na podzim, druhá z ulice Havlíčkova bude později využita ještě pro další související projekt,“ říká vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová. Podle jejích slov rekonstrukce hřišť provede vítěz výběrového řízení firma EUROVIA CS, a. s. „Náklady na stavbu činí necelých 7 milionů korun, Evropská unie přispěje dotací ve výši 85 %,“ dodává Habadová.

První dětské hřiště pro věkovou kategorii 1 až 12 let bude opatřené pryžovou dopadovou plochou a herními prvky, skluzavkou, pískovištěm, houpačkami, prolézačkou ve tvaru lodě a kolotočem. Druhé dětské hřiště pro věkovou kategorii 5 až 15 let také s pryžovou dopadovou plochou má ve svém středu navrženou lanovou prolézačku ve tvaru pyramidy.

Rekonstrukcí projdou i víceúčelová sportovní hřiště, která získají umělý trávník. Menší bude mít cvičnou tenisovou odrazovou stěnou, větší basketbalové koše s odrazovými deskami a sloupky na volejbal. Všechna čtyři hřiště budou oplocená a jejich vybavení doplní lavičky a odpadkové koše. Do konečné podoby hřišť byly zahrnuté také požadavky občanů, které vzešly ze setkání v minulém roce.

Úpravy doprovodí také kácení vzrostlé zeleně. Její ošetření a doplnění je však plánované až v souvislosti s dalším projektem v rámci IPRM, a sice s akcí Obytný soubor Nová Pasířská v roce 2013.

Loga IPRM - EU - MMR

Vytvořeno 27.5.2011 12:04:12 | přečteno 2841x | Petr Vitvar