Mluvit se bude o zařízení typu jeslí

Tisková zpráva 10. 04. 2009

Ve středu 29. dubna od 16 hodin se v jídelně v ulici Sokolí náležející k Základní škole 5. května odehraje první veřejné setkání s občany v tomto roce. Ta letošní však budou mít jinou podobu, než dosud bývalo zvykem. Už se nebude vedení města setkávat s občany konkrétní lokality nad všeobecnými tématy, ale nad daným tématem se sejde skupina občanů se stejným zájmem s odborníky a politikem oblast zastřešujícím.

V tomto novém způsobu už nepůjde o besedy, při nich vedení města bude sbírat všeobecné podněty ke své práci. Naopak nyní bude politik přinášet téma, jež se řeší, a bude chtít na něj znát názor Jablonečanů. Tento způsob je důležitý pro to, aby se mohli občané aktivně zapojit do dění ve městě, aby se složitě nebudovaly věci, které nejsou pro lidi zajímavé či potřebné. V novém systému nebude stát na jedné straně politik a na druhé občan, ale půjde o rozhovor mezi všemi zúčastněnými, z nějž mohou vzejít varianty řešení, o nichž se bude dále jednat. V podstatě budou nová setkání probíhat v duchu projednávání Integrovaného plánu rozvoje města k revitalizaci bytových domů a veřejných ploch, která proběhla na sklonku loňského roku. Tehdy i díky dobré spolupráci města a občanů vznikl kvalitní projekt, s nímž město v těchto dnech skvěle uspělo a peníze z Evropské unie na něj získalo.

Jelikož je město Jablonec nad Nisou držitelem titulu Obec přátelská rodině, sáhli jsme při výběru prvního tématu diskuze právě do pro-rodinné politiky a ptáme se občanů - Chybí vám v Jablonci jesle? Na městských webových stránkách už probíhá anketa, v níž pokládáme stejnou otázku.

K tématu byla otevřena speciální e-mailová adresa setkani@mestojablonec.cz. Ta slouží k tomu, aby sem ten, kdo je stydlivý a nerad se vyjadřuje na veřejnosti, poslal svůj dotaz týkající se problematiky umístění dětí mladších tří let do výchovného zařízení. Tyto dotazy pak budou vzaty jako body středeční diskuze.

Záštitu nad tímto setkáním převzal místostarosta Petr Vobořil, další hlavní diskutující bude manažerka pro koordinaci rodinné politiky Markéta Puzrlová. Hostem setkání bude také senátorka Soňa Paukrtová a odborníci z oblasti školství, vzdělávání, komunitního plánování. Cílem setkání je plodná, oboustranná diskuze, z níž mohou vzejít konstruktivní, ale hlavně legislativně proveditelné varianty řešení.

Protože město si přeje, aby se setkání na toto téma opravdu mohli zúčastnit ti, kdo k němu mají co říci, tedy hlavně rodiče malých dětí, bude v prostorách jídelny zajištěno hlídání jejich potomků. Chybět nebude ani malé občerstvení.

Informace o setkání v jídelně ZŠ v ulici Sokolí najdete také na plakátovacích plochách, ve vývěsních skříňkách i v autobusech MHD. Na stejných místech se pak objeví i vyhodnocení setkání včetně podnětů, které z něj vzešly.

Ke stažení: ikona souboruPlakát - Chybí vám jesle?

Vytvořeno 10.4.2009 14:38:53 | přečteno 2784x | Petr Vitvar
load