Mluvit se bude o sladění osobního i pracovního života

Tisková zpráva 24.09.2010

V pondělí 27. září bude Severočeská vědecká knihovna Winstona Churchilla v Ústí nad Labem hostit Kulatý stůl v rámci projektu Hestia 2. Součástí programu bude o diskuze na téma Obec přátelská rodině a své zkušenosti s prorodinnou politikou města tu bude sdělovat také manažerka prorodinné politiky Jablonce nad Nisou.

„U kulatého stolu se sejdou zástupci obcí, krajů, neziskových organizací, vzdělávacích zařízení i zaměstnavatelů a experti, kteří budou diskutovat o možnostech a formách podpory prorodinné politiky a slaďování práce a rodiny v ústeckém a libereckém regionu,“ říká jablonecká manažerka prorodinné politiky Markéta Puzrlová. Ta byla na setkání pozvána právě proto, že Jablonec získal ocenění Obec přátelská rodině hned v prvním ročníku projektu vyhlašovaném ministerstvem práce a sociálních věcí.

V knihovně zazní také informace k saským komunálním systémům podpory slaďování osobního a profesního života tzv. „lokálním uskupením pro rodinu a komunálním strategiím slučitelnosti“.

„Kulatý stůl se koná v rámci projektu Hestia 2, který chce vyvolat v našem regionu diskuzi k tématu slaďování pracovního a osobního života a hledat odpovědi na otázky, zda můžeme vést spokojený a plnohodnotný osobní i pracovní život,“ říká projektová manažerka Soňa Mudrochová z Centra komunitní práce Ústí nad Labem

Program kulatého stolu:

• Lokální uskupení pro rodinu a komunální strategie slučitelnosti (Bettina Bezold, zmocněnkyně pro rovné šance, radnice města Chemnitz)
  • Audit Obec přátelská rodině - představení a příklady dobré praxe
  • Soutěž Úřad roku Půl na půl 2010 - představení a příklady dobré praxe