Mluvilo se o vodě

Tisková zpráva 25. 06. 2008

M. Bursík při prohlídce přehrady, obrázek se otevře v novém okněV rámci oficiální návštěvy Libereckého kraje zavítal v pondělí 23. června odpoledne ministr životního prostředí Martin Bursík i do Jablonce.

S volenými představiteli města se setkal přímo u jablonecké přehrady a hlavním tématem rozhovoru byla právě ona a kvalita její vody. Ministr Bursík se projevil jako informovaný člověk a okamžitě vychrlil informace o přehradě a jejích osudech, jež si zjistil na internetu. Konstatoval, že existence takové vodní plochy v centru města je skutečně ojedinělá. Živě se zajímal, jak je možné vodu čistit a vyčistit trvale. K chemickému způsobu se dle očekávání předseda Strany zelených staví odmítavě, ačkoliv jeho nesouhlas nebyl zcela kategorický. „Chemii lze použít jen v nejnutnějším případě a jen na krátký čas,“ konstatoval ministr životního prostředí a tázal se i na možnost změny rybí obsádky. V současné době je jablonecká přehrada zarybněna hlavně kaprovitou rybou, které bahnité dno vyhovuje a kvalitě vody by naopak dle odborníků prospěly spíše ryby pohyblivější, tedy dravé.

Ačkoliv ministr Martin Bursík nestrávil v Jablonci příliš dlouhý čas, neboť spěchal ještě do turnovského muzea a pak do Sedmihorek, přece jen stihl starostovi Petru Tulpovi nastínit možný směr k získání financí na zlepšení kvality vody a slíbil i další pomoc při zvelebování této jedinečné vodní nádrže.
Vytvořeno 25.6.2008 9:48:16 | přečteno 2300x | Petr Vitvar
load