Mladí zdravotníci zkoumali práci městských strážníků

Tisková zpráva 30. 04. 2010

Týden bezpečnosti 2010, obrázek se otevře v novém okněSídlo Městské policie v Jablonci navštívila tento týden skupina dětí společně se svou zdravotnickou instruktorkou Českého červeného kříže Soňou Fiedlerovou.

Městská policie s Českým červeným křížem úzce spolupracuje, organizace například připravuje na dětském dopravním hřišti bezplatně kurzy a osvětu první pomoci. A tak v rámci této spolupráce se věnovali strážníci budoucím zdravotníkům.

„Děti se se zájmem seznámily s používanou výjezdovou technikou, operačním střediskem MP a kamerovým systémem. Na závěr své návštěvy shlédly obrazovou prezentaci z činnosti našich strážníků a celou návštěvu zakončily dotazy na práci strážníků,“ říká Miloslav Lejsek z odd. analytiky a prevence MP.

Jabloneckým aktivitám předcházel také celý týden bezpečnosti připravený společně s Krajským úřadem v Liberci, Českým červeným křížem, Autoškolou Hlavatý a dalšími pro žáky pátých a šestých tříd základních škol. A to nejen těch jabloneckých, ale přijely i děti z Velkých Hamrů, Železného Brodu, Tanvaldu, Desné, Smržovky, Josefova Dolu a Rychnova. Příjemnou návštěvou bylo 84 polských dětí z Jelení Hory. Všechny měly možnost si prohlédnout ukázky činnosti zúčastněných subjektů, zúčastnit se dopravního semináře MP Jablonec, který byl zaměřen na přechody pro chodce a výbavu cyklistů, prozkoumat služební vozidlo a jeho výbavu. V nabídce byl i motocyklový simulátor, červený kříž učil první pomoc a připraveno bylo mnoho dalších aktraktivních nabídek včetně ukázky trialové šou.

Vytvořeno 30.4.2010 13:24:00 | přečteno 2398x | Petr Vitvar
load