Mladí sportovci v německém Heidelbergu

Tisková zpráva 20. 06. 2008

V Heidelbergu se 19. - 22. června konají Mezinárodní sportovní hry mládeže, kterých se účastní mladí sportovci z Budyšína, Jelení Góry, Heidelbergu a Jablonce nad Nisou.

Jedná se o tradiční sportovní klání německého Budyšína a jeho partnerských měst. Každý rok se mladí sportovci ze tří států sejdou v jednom z měst, aby poměřili síly ve vypsaných sportech a disciplínách. Letos je hostitelem město Heidelberg. Děti do 15 let budou zápasit ve fotbalu, basketu, stolním tenisu a plavání. Na projektu se kromě města Jablonce nad Nisou, které vypravilo autobus pro téměř čtyřicet sportovců, podílí Okresní svaz tělovýchovy v čele s Františkem Poprem a jednotlivé sportovní kluby a oddíly.

Byť se jedná o sportovní turnaj, celé akci by letos více než soutěživost měla vévodit myšlenka přátelství. Proto organizátoři vedle výše jmenovaných disciplín vypsali i hru v tzv. uni-hokeji, kde budou hrát smíšená družstva ze všech zemí i měst a zařadili do programu i odpočinkový den, kdy budou děti opět ve smíšených skupinách poznávat město Heidelberg.

V roce 2009 bude hostitelským městem sportovních her mládež Jablonec nad Nisou. Přípravy na organizaci takového projektu začnou již letos v létě.
Vytvořeno 20.6.2008 9:38:47 | přečteno 2164x | Petr Vitvar
load