Mladí sportovci přivezli dvě první a jedno druhé místo

29.06.2011 - Své vítěze už má 18. ročník Sportovních her mládeže partnerských měst Budyšín, Heidelberg, Jelenia Góra a Jablonec nad Nisou, který letos proběhl právě v Budyšíně, a to ve dnech 24.-26. června.

Jablonecká výprava byla velmi úspěšná, neboť si odvezla 1. místo ve fotbale, na druhé příčce skončila ve volejbale a další palmu vítězství si odvezli mladí basketbalisté. Nadějné sportovce při zápolení povzbuzoval z hlediště také místostarosta Petr Tulpa. „Velmi mě těší, že máme v Jablonci tak šikovné sportovce, a zvláště volejbalisty, jejichž výchově jsem se jako trenér také léta věnoval,“ řekl Tulpa.

Budyšínské klání nebylo jen o sportu, mladí lidé se zde i dobře pobavili. Například sobotu zakončili v blízkém přírodním bludišti Kleinwelka. Budyšínští organizátoři k celému turnaji vydali také velmi praktickou trojjazyčnou brožurku do kapsy, ve které se účastníci dozvěděli něco o všech čtyřech městech, o historii soutěže, byl zde podrobný program soutěžních dnů a minislovník k ulehčení komunikace.

V příštím roce bude hostitelským městem 19. sportovních her mládeže Heidelberg, partnerské město Budyšína.

Vytvořeno 29.6.2011 10:52:00 | přečteno 2459x | Petr Vitvar
load