Mistryně světa zavítala domů

Tisková zpráva 18. 10. 2007

Barbora Špotáková, Zuzana Hejnová a Antonín Hadinger. Co jméno, to velká sportovní osobnost. Mistryně světa v hodu oštěpem, jedna z nejnadanějších překážkářek a mistr světa veteránů ve skoku o tyči. Takovou společnost přivítal Petr Tulpa v obřadní síni na půdě radnice. Všichni tři atleti získali za výbornou reprezentaci našeho města z rukou starosty dárky, oštěpařka ještě navíc peněžitý dar za titul z japonské Osaky.

Občané poté měli v nádherně slunečném odpoledni příležitost získat podpis úspěšné trojice, neboť na Mírovém náměstí proběhla autogramiáda. Na schodech před radnicí se sešly desítky dětí čekající na sportovce.„Je možné, že házení sněhu bylo dobrým základem pro mé sportovní odvětví“ odpověděla se smíchem Barbora Špotáková na otázku moderátora Davida Jelínka, zda jí jablonecké zimy pomohly v přípravě na házení oštěpem. „Jejich výkony jsou neuvěřitelné, nedokáži si představit, že bych skákal v pětapadesáti letech o tyči jako Antonín Hadinger a ještě neměl na světě konkurenci,“ řekl Petr Tulpa.

Další setkání se sportovci proběhne v předvánočním čase, neboť úspěšných jich je na Jablonecku mnoho. Jmenujme například taneční školu X-Dance, která se zúčastnila mistrovství světa v Brémách a získala titul druhých vicemistrů světa. Úctyhodnými výkony se mohou pochlubit i handicapované gymnastky vedené Zdenou Synovcovou, přivezly totiž z Číny neuvěřitelných pět medailí.

Autogramiáda sportovců

Mírové náměstí, 17. 10. 2007

Autogramiáda

 

Barbora Špotáková

 

Zuzana Hejnová, Barbora Špotáková a Antonín Hadinger

 
 
Vytvořeno 18.10.2007 14:13:08 | přečteno 2468x | Petr Vitvar
load