Místostarosta navštívil generálního konzula ruské federace

Tisková zpráva 11. 06. 2008

Místostarosta Lukáš Pleticha společně s radním Pavlem Šourkem odjel dnes na jednodenní návštěvu generálního konzula Ruské federace Valerije Ščetina do Karlových Varů.

Jablonec dostal pozvánku na setkání v sídle generálního konzulátu v západočeském lázeňském městě, které je pořádáno k státnímu svátku federace - ke Dni Ruska, na základě loňské návštěvy Valerije Ščetina v Jablonci. Společně se svou chotí navštívil ruský představitel 6. září 2007 nejen radnici a Muzeum skla a bižuterie, ale také největší jablonecké firmy - Preciosu a Jablonex Group. Hlavním tématem tehdejšího rozhovoru byl rozvoj česko-ruských hlavně obchodních vztahů.

Místostarosta Pleticha bude generálního konzula informovat také o rodícím se projektu spolupráce se „Svazem malých měst Ruské federace - Sojuzem malych gorodov Rosii“, jenž se zabývá i efektivitou využívání energetických zdrojů, tříděním komunálních odpadů, technologiemi pro ochranu životního prostředí a napomáhání místní výrobě v uplatnění na českém a posléze i evropském trhu. Jablonec se již do něj zapojil, a to prostřednictvím firmy Collegium Trade, v současné době se jedná o vstupu také dalších měst Libereckého kraje.

Zmíněný projekt bude předmětem červencového jednání Svazu malých měst v Petrohradu.
Vytvořeno 11.6.2008 11:19:16 | přečteno 2165x | Petr Vitvar
load