Mirek Topolánek v Jablonci

Tisková zpráva 29. 05. 2007

M. Topolánek v Jablonci, obrázek se otevře v novém okněPředseda vlády navštívil v pondělí 28.května Liberecký kraj. Zavítal do Vyšší odborné školy mezinárodního obchodu a Obchodní akademie Jablonec nad Nisou, kde besedoval se studenty.

Na akademické půdě se zároveň setkal se starostou města Petrem Tulpou, ředitelem Centra vzdělanosti Libereckého kraje Jiřím Čeřovským a hejtmanem Libereckého kraje Petrem Skokanem. Mirek Topolánek zařadil právě oblast školství i vzdělávání mezi své priority a jablonecká škola je mezi těmi, o které projevil zájem. Mezi témata, jež studenty zajímala nejvíce, bylo placené školství, státní maturity nebo Evropská unie. Studenti měli ale i možnost klást dotazy na tělo. Premiér se tedy podělil s žáky o své zkušenosti s vysokým školstvím, vyjádřil svůj názor na Olympijské hry v Praze nebo na platy politiků. Studenti se otázali, zda jsou platy veřejných činitelů nepřiměřeně vysoké. „To si nemyslím, pracuji až 20 hodin denně a mám velkou zodpovědnost, proto platy za přemrštěné nepovažuji,“ sdělil premiér a dodal, že jim při studiu drží palce.

Vytvořeno 29.5.2007 12:55:44 | přečteno 2087x | Petr Vitvar