Milionové úpravy přehrady

Tisková zpráva 15. 06. 2007

Dětské hřiště u přehrady, obrázek se otevře v novém okněPět milionů korun vyčlenilo město Jablonec nad Nisou v letošním rozpočtu na revitalizaci okolí přehrady. Zatím byly provedeny práce v objemu čtyř milionů korun, za které byly vybudovány nové cyklistické stezky s asfaltovým i perkovým povrchem i velké dětské hřiště nedaleko domu s důmyslnými prolézačkami. Obnoveno bylo také hřiště na nohejbal, na novém povrchu bude možné letos už hrát petanque. Aby hráči nehledali stále míč, bylo kolem hřišť nataženo záchytné oplocení. Samozřejmostí je rekultivace travnatých ploch, úpravy vstupů do vody i na samotné pláže, stejně jako úprava parčíku u druhé hráze.. Ti, kdo si oblíbili plata na hladině, uvítají i to třetí.

Ze zbývajícího milionu bylo investováno ještě osm set tisíc na sedm menších dětských hřišť na mšenském břehu přehrady, dvě stě tisíc bude stát nová kabeláž osvětlení hráze. Zatímco hřiště budou dokončována v průběhu června, na osvětlenou hráz si budeme muset počkat do podzimu.

V současné době se již zpracovává dokumentace k dalším úpravám přehradních břehů, kam by měla být zařazena i přestavba Slunečních lázní.

Vytvořeno 15.6.2007 13:02:11 | přečteno 2740x | Petr Vitvar