Město vybavilo zázemí pro školky na horách

Tisková zpráva 19. 01. 2010

V roce 2008 získalo město titul Obec přátelská rodině a s ním i neinvestiční dotaci ve výši 1,5 milionu korun. V závěru loňského roku byly ještě z této částky zaplaceny herní prvky na dětské hřiště a vybavení zázemí v lyžařském středisku Severák.

„Pořídili jsme herní prvky pro dětské hřiště v areálu Spolkového domu Jablonec nad Nisou za 80 000 korun a 200 000 korun jsme zaplatili za vybavení zázemí pro jablonecké mateřské školy v lyžařském areálu na Severáku,“ říká manažerka pro rodinnou politiku Městského úřadu v Jablonci nad Nisou Markéta Puzrlová.

Vybavením zázemí v lyžařském areálu Severák se tak město připojilo k nabídce TJ Bižuterie. Jednota nabízí výhodné podmínky pro pořádání krátkodobých lyžařských kurzů pro jablonecké mateřské školy s kompletním servisem včetně instruktora.

Hernu v podkroví budovy, kterou TJ Bižuterie kompletně zrekonstruovala, zařídilo město kuchyňskou linkou, stolky a židličkami, nechybí ani matrace na zdřímnutí. Školky, které nabídky TJ Bižuterie využijí, tak mohou nabídnout rodičům svých malých svěřenců kvalitní lyžařský výcvik s moderně vybavenou hernou, kde si mohou mezi výukou odpočinout, v klidu se najíst a využít sociální zařízení.

Jabloneckým školkám tělovýchovná jednota vyhradila pondělí, úterý a středu, v ostatní dny, kdy nebudou zázemí mateřské školy využívat, bude otevřeno pro veřejnost.
Vytvořeno 19.1.2010 12:26:55 | přečteno 2380x | Petr Vitvar
load