Město uspořádalo příměstský tábor pro děti ohrožené sociálním vyloučením

Tisková zpráva 04. 08. 2010

V těchto dnech běží první turnus příměstského tábora pro děti ohrožené sociálním vyloučením. Pořádá jej město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s občanským sdružením Prostory a Centrem sociálních služeb Jablonec nad Nisou v rámci Městského programu prevence kriminality.

Letos se městu podařilo získat příspěvek z Grantového fondu Libereckého kraje ve výši 80 000 korun, město se podílí 22 000 korunami. Cílovou skupinou projektu jsou děti od 10 do 16 let z nefunkčního rodinného prostředí či ohrožené sociálním vyloučením.

„První běh pětidenního tábora začal v pondělí 4. srpna. Během prvních tří dnů si v Komunitním centru 16 dětí formou hry vyzkoušelo základy hospodaření s penězi a zároveň si připomnělo, jak je důležitá spolupráce, ohleduplnost a zodpovědnost,“ říká Irena Svobodová, organizátorka tábora, a dodává, že další dva dny stráví všichni zaslouženou dovolenou na Malé Skále, kde přespí, navštíví lanové centrum a svezou se na raftech.

„Zajímavý odpolední program stejně jako v loňském roce připravila jablonecká městská policie, která svoji práci představila na dětském dopravním hřišti, a Hasičský záchranný sbor LK, jenž dětem umožnil prohlídku hasičské zbrojnice ve Mšeně,“ konstatuje Svobodová a přidává i letošní programovou novinku: „Nově se do programu zapojila Vodní záchranná služba Českého červeného kříže. Tu děti navštívily na její základně na přehradě.“

O dotaci z Grantového fondu Libereckého kraje 2010 Podpora prevence kriminality se město Jablonec ucházelo letos v dubnu se dvěma projekty - Sportovní aktivity a Příměstský tábor, Městská policie Jablonec nad Nisou předložila svůj projekt Dědečku, babičko, zahrajme si maličko. Úspěšný byl právě tábor a městská policie.

„Oproti loňskému roku jsme vytvořili menší skupiny dětí a tábor realizujeme ve dvou turnusech po pěti dnech vždy pro 16 dětí. I letos spolupracujeme se studenty pedagogiky volného času Technické univerzity Liberec,“ uzavírá Irena Svobodová.

Vytvořeno 4.8.2010 13:40:12 | přečteno 2155x | Petr Vitvar
load