Město se dohodlo s nájemkyní slunečních lázní

Tisková zpráva 12. 02. 2010

Na lednovém jednání schválili jablonečtí zastupitelé smlouvu o partnerství při rekonstrukci Slunečních lázní a výstavby adrenalinového centra se společností Sundisk, s. r. o. Důvodem uzavření smlouvy bylo, že při žádosti o dotaci by město mohlo dosáhnout na 40%, malý podnikatel však může získat procent šedesát.

V současné době však Sluneční lázně a občerstvení v nich provozuje Lucie Pokorná. Jablonečtí radní včera odsouhlasili požadavek na započtení nákladů v celkové výši 238.800 korun (včetně 20% DPH), které provozovatelka investuje do nezbytných oprav objektu. Vyrovnání investice proběhne tak, že paní Pokorná bude hradit jen 50% nájemného.

„Výše upraveného nájemného bude činit měsíčně 3.750 korun, přičemž zápočet investice oproti nájemnému započne po proinvestování dohodnuté částky a kontrole provedených prací oddělením technické obsluhy a bytů až do úplného započtení investic s tím, že tato částka se bude ročně navyšovat poměrnou částkou o míru inflace,“ říká Libuše Pavízová, vedoucí majetkoprávního oddělení.

Lucie Pokorná s navrženým řešení souhlasí i za předpokladu, že město ji nemůže zaručit, že bude podnikat ve Slunečních lázních více jak jednu sezónu. Pokud Sundisk, s. r. o., získá dotaci na vybudování nových Slunečních lázní a adrenalinového centra - celkové náklady na projekt činí 30 milionů korun, dotace 15 milionů - pak je realizace plánována na rok 2011. V tom případě by pak město poskytlo Lucii Pokorné kompenzaci dle zákona. Nelze však ale ani s určitostí tvrdit, že provoz dosavadního objektu nebude delší. Vše záleží na průběhu a výsledku dotačního řízení.

Vytvořeno 12.2.2010 12:49:13 | přečteno 3341x | Petr Vitvar
load