Město přispěje na provoz katedry designu

Tisková zpráva 28. 05. 2010

Galerie NV listopadu roku 2000 schválilo tehdejší zastupitelstvo města koncepci vysokoškolského vzdělávání v Jablonci nad Nisou v rámci Technické univerzity Liberec. A tak v Jablonci vzniklo detašované pracoviště univerzity, katedra designu s oborem oděv a doplněk.

O měsíc později pak prošlo schválením spolufinancování dostavby pomocné divadelní budovy městem Jablonec nad Nisou ve výši dvou miliónů korun, která byla v květnu 2001 bezúplatně převedena na Technickou univerzitu s podmínkou předkupního práva města Jablonec nad Nisou.

„Zájem o studium na katedře designu fakulty textilní je velký. Letos poprvé jsme se ocitli v extrémní situaci - paradoxně máme téměř nejvíce studentů na fakultě, ale jsme ve finančním propadu,“ říká vedoucí katedry Renata Štorová. Podle jejích slov jsou katedře nepříznivé hned dvě věci - snížení dotací na vysoké školy ze státního rozpočtu a charakter výuky: „Výtvarný charakter našeho oboru si klade velké nároky na prostor a materiál nutný k výuce. Zatímco v minulých letech jsme z našich výkonů dotovali ostatní katedry, nyní ony musely pomoci té naší,“ přiznává Štorová a dodává, že to byl důvod, proč požádala město o dotaci na provoz.

Katedra požádala město o částku 500.000 korun, zastupitelé nakonec odsouhlasili příspěvek ve výši 300.000 korun.

Vytvořeno 28.5.2010 8:23:08 | přečteno 2377x | Petr Vitvar
load