Město poštu ve Vrkoslavicích zachovat chce

Tisková zpráva 14. 01. 2010

Občané chtějí podávat petici za zachování pošty na Vrkoslavicích, která byla po nehodě o vánočních svátcích uzavřena. Město má zájem provoz této pošty zachovat. To už vyjádřilo dvakrát svým zamítavým rozhodnutím ke zrušení pošt, naposledy v srpnu loňského roku, když chtěla Česká pošta, s. p., uzavřít hned tři jablonecké provozovny. Objekt v Zámecké ulici však město nevlastní.

V loňském roce o zrušení tří provozoven - Vrkoslavice, Proseč a Rýnovice - požádala ředitelka České pošty, s. p., regionu severní Čechy, Olga Syková. Klienty z rýnovické Ladovy ulici a Proseče chtěla převést do Intersparu v Želivského ulici, vrkoslavickou pobočku hodlala spojit s kokonínskou a nabídnout občanům rozšíření služeb a pracovní doby.

A protože město má skutečně zájem na dalším provozu vrkoslavické pošty, kterou musela Česká pošta mezi vánočními svátky uzavřít kvůli havárii ohřívače teplé vody v budově, začalo se o stav věcí aktivně zajímat. Hledalo nejprve někoho, komu by mohlo alespoň nabídnout své vysoušeče vlhkosti. Vedoucí oddělení krizového řízení Jiří Vaníček oslovil poštu 1 v Liberecké ulici. Dostalo se mu však odpovědi, že pošta není vlastníkem nemovitosti, tím je stát, pro nějž ji spravuje Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle našich informaci se měli sejít zástupci pošty a ÚZSMV k současnému stavu objektu, avšak plánovaná schůzka neproběhla.

Z posledních údajů vyplývá, že zástupce ÚZSVM s odborníkem zjišťoval v pondělí 11. ledna, v jakém stavu dům v Zámecké ulici na Vrkoslavicích je. Vít Sekelský pověřený řízením Odloučeného pracoviště ÚZSVM v Jablonci nad Nisou konstatoval, že v pátek 15. ledna očekává kvalifikovaný posudek od odborné firmy. Jeho součástí údajně budou i návrhy na nápravu stavu i na stavební úpravy včetně vyčíslených nákladů. Tyto informace projedná s ústeckým pracovištěm ÚZSVM. Pak rozhodne o dalším postupu a případně přijme nabídku města na zapůjčení vysoušečů.

Další informace

Vytvořeno 14.1.2010 9:55:42 | přečteno 2438x | Petr Vitvar
load