Město podpoří další sportovní organizace

Tisková zpráva 22. 05. 2009

Dvě sportovní organizace požádaly včera město o finance na svou činnost. V jednom případě šlo o desetimilionovou půjčku, ve druhém o investiční příspěvek k finanční spoluúčasti.

Nejprve se včera projednávala žádost o poskytnutí investičního finančního příspěvku z rozpočtu města pro TK ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou, o.s., jako spoluúčast k desetimilionové dotaci ze státního rozpočtu na přístavbu dvoukurtové tenisové haly (II. etapa) ve výši 1,9 milionu korun. Žádost projednaly a doporučily ke schválení také komise pro sport a tělovýchovu, rada města i finanční výbor.

Další byla žádost občanského sdružení TJ Bižuterie o půjčku ve výši 10 milionů korun. Jako důvod uvedlo přechodný nedostatek finančních prostředků v letním období 2009 do zahájení zimní sezóny.

Obě žádosti zastupitelé schválili s tím, že příspěvek na spoluúčast bude hrazen z rozpočtové rezervy města a půjčka na činnost splatná do 29. března 2013 bude poskytnuta z rezervy tvořené dividendami z JTR. Splátky včetně úroků budou součástí rozpočtu města v příslušných letech (2010-2012). Zajištění úvěru je navrženo zástavním právem k nemovitostem ve vlastnictví TJ Bižuterie, o.s. v hodnotě minimálně 10 milionů korun vložené do katastru nemovitostí.

Vytvořeno 22.5.2009 12:35:16 | přečteno 2094x | Petr Vitvar
load